آماده‌سازی: 20 دقيقه/ استراحت: 45 دقيقه/ پخت: 15 دقيقه/ سطح: متوسط  

مواد لازم

آرد نول: به مقدار لازم  

كرم: طبق دستور داده‌شده

کره: 80 گرم

پودر قند: 40 گرم

تخم‌مرغ: 1 عدد

وانيل شكري: 1/8 قاشق چای‌خوری

روغن مايع: مقداری برای چرب‌كردن

 مغز گردو (خردشده): به تعداد لازم

آماده‌سازی

  • آرد را در ظرفي دوبار الک كنيد.
  • كرم را طبق دستور داده‌شده، آماده كنيد.

روش  تهيه

1. كره را همراه پودر قند در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنيد تا كرم‌رنگ شود، سپس تخم‌مرغ را به آن بيافزاييد و هم بزنيد. پس از آن، وانيل را اضافه کرده و مجدداً هم بزنيد.

2. آرد را به مايه بالا بيافزاييد و با ليسك هم بزنيد تا خمير نرم و يكدستی به‌دست آيد، سپس روی خمير را با سلفون بپوشانيد و به‌مدت 30 دقيقه در يخچال استراحت دهيد. 

3. پس از اين مدت، قالب مخصوص شيريني گردوروسی را به‌وسيله قلم‌موی مخصوص آشپزی با مقداری روغن مايع، چرب كرده، سپس آن را روی حرارت ملايم، گرم كنيد.

مراحل پايانی

  • از خمير، گلوله‌هايی به اندازه 5 گرمی برداريد و در قالب گرم‌شده، بگذاريد و روی حرارت ملايم قرار داده تا بپزند.
  • پس از پخت، شيرينی‌ها را از قالب جدا كرده و بگذاريد به‌مدت 15 دقيقه بمانند تا سرد شوند. پس از اين مدت، مقداری از كرم آماده‌شده را داخل شيرينی‌ها بريزيد و كمی گردو روی آن‌ها ريخته و هر 2 عدد شيريني را به يكديگر بچسبانيد. گردوروسی را در ظرف مورد نظر بچينيد و سرو كنيد.


كرم

200 گرم كره را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنيد تا نرم شود، سپس 380 گرم شيرعسلی را به‌تدريج به آن بيافزاييد و هم بزنيد. 8/1 قاشق چای‌‌خوری وانيل شكری و يک قاشق چای‌‌خوری پودر قهوه را به آن افزوده و هم بزنيد. كرم آماده‌شده را تا زمان مصرف، در يخچال قرار دهيد.