دیم سایم گوشت

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 4 نفر
آماده سازی 20 دقیقه
پخت 60 دقیقه
طرز تهیه دیم سایم چینی

مواد لازم

راهنما
سير (کوبيده‌شده) 1 حبه
روغن مايع (مخصوص سرخ‌کردن) ب.م.ل
زنجبيل تازه (رنده‌شده) 1 ق.چ
گوشت چرخ‌کرده (مخلوط گوسفند و گوساله) 400 گ
پياز (نگيني خردشده) 2 عدد
پيازچه (نگيني خردشده) 2 ساقه
سوياسس 1 ق.چ
روغن کنجد 2 ق.چ
شکر 2 ق.چ
سفيده تخم‌مرغ 1 عدد
نمک و دانه فلفل سياه (کوبيده‌شده) ب.م.ل
آرد ذرت 1 ق.چ
آرد نول (الک‌شده) 300 گ
دانه کنجد سياه ب.م.ل

روش تهیه

1

سير و زنجبيل را در تابه‌اي حاوي روغن، تفت دهيد تا عطر آن‌ها به مشام برسد، سپس گوشت چرخ‌کرده را به تابه‌ بيافزاييد و تفت دهيد تا آبِ گوشت کاملاً کشيده و قهوه‌‌اي‌رنگ شود، سپس تابه را از روي حرارت برداريد. گوشت را همراه پياز، پيازچه، سوياسس، روغن کنجد، شکر، سفيده تخم‌مرغ، مقداري نمک و فلفل سياه در ظرفي بريزيد و هم بزنيد تا مواد کاملاً با يکديگر مخلوط شوند. در آخر، آرد ذرت را به آن بيافزاييد و هم بزنيد.

2

آرد نول را همراه 1/2 پيمانه آب جوش، 1/2 پيمانه آب سرد و 2 قاشق چاي‌خوري روغن مايع در ظرفي بريزيد و هم بزنيد، سپس آن را روي سطح آردپاشي‌شده ورز دهيد تا خمير نرم و يکدستي به‌دست آيد. از خمير، به اندازه‌هاي مناسب برداريد و در دست به‌شکل دايره فرم دهيد.

3

خمير را به 12 قسمت مساوي تقسيم کرده و هر يک را به‌شکل گرد و ضخامت يک ميلي‌متر درآوريد. قسمت وسط هريک از خميرها، از مايه گوشتي بريزيد و کناره‌هاي آن‌ را در قسمت بالاي خمير جمع کرده و به يکديگر بچسبانيد و يک پيچ دهيد تا بسته شوند. در آخر، لبه‌هاي خميرها را به مقداري آب آغشته کنيد.

4

داخل بخارپز را با دستمال نم‌داري بپوشانيد و خميرها را روي دستمال‌، داخل بخارپز بچينيد. درِ آن را بگذاريد تا 5 تا 6 دقيقه بپزد. ديم‌سام را در ظرف مورد نظر بچينيد، مقداري کنجد روي آن‌ها بپاشيد و سرو کنيد.

نکات آشپزی به روایت سانازسانیا

امتیاز و دیدگاه کاربران

عالیه

بسیار عالی و دقیق

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

پرسش و پاسخ

دوره‌های مرتبط

پرطرفدارترین دستورات غذایی