آماده‌سازی: 30 دقیقه/ زمان پخت: 30 دقیقه/ زمان استراحت: 45 دقیقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

اسپري روغن: مقداري براي چرب‌كردن

باتركريم شكلاتي: طبق دستور داده‌شده  

گاناش شكلاتي: طبق دستور داده‌شده

پودر قهوه: 1 قاشق سوپ‌خوري

پودر كاكائو: 30 گرم

كره (به دماي محيط رسيده): 125 گرم

شكر (نرم و دانه‌ريز): 200 گرم

تخم‌مرغ (زرده و سفيده جدا): 3 عدد   

جوش شيرين: 1 قاشق چاي‌خوري

ماست خامه‌اي: 1/3 پيمانه

آرد نول (الك‌شده): 225 گرم

شكلات تلخ (خردشده): مقداري براي تزيين

آماده‌سازی

  • فر را از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم و گرم کنید.
  • كف 2 عدد قالب 20 سانتي­متری را با اسپری روغن، کمی چرب کنید.
  • باتركريم و گاناش شكلاتي را طبق دستورات داده‌شده، آماده كنيد.

روش تهیه

1    پودر قهوه و پودر کاکائو را در ظرفي حاوي 200 ميلي‌ليتر آبِ داغ بريزيد و هم بزنيد تا ذرات آن‌ها در آب كاملاً حل شود.

2    كره، نيمي از شكر و زرده‌هاي تخم‌مرغ را در ظرفي بريزيد و با همزن برقي هم بزنيد تا روشن شود، سپس نيمي از مخلوط پودر كاكائو را به آن بيافزاييد و مجدداً با همزن برقي هم بزنيد تا كاملاً صاف و يكدست شود.

3    جوش شيرين و ماست خامه‌اي را به مايه بالا بيافزاييد و هم بزنيد، سپس بقيه مخلوط پودر كاكائو را به آن اضافه كنيد و هم بزنيد تا مواد كاملاً با يكديگر مخلوط شوند.

4    سفيده‌هاي تخم‌مرغ را در ظرفي ديگر بريزيد و با همزن برقي هم بزنيد تا پُف كند و جاي پره‌هاي همزن روي آن باقي بماند. بقيه شكر را به آن بيافزاييد و هم بزنيد تا كاملاً با يكديگر مخلوط شوند، سپس آن را طي دو مرحله به مايه بالا بيافزاييد و با همزن برقي هم بزنيد.

5    آرد را به مايه بالا بيافزاييد و با سرعت كُند همزن برقي هم بزنيد تا خمير نرم و يكدستي به‌دست آيد. 

6    مايه آماده‌شده را به 2 قسمت مساوي تقسيم كنيد، هر يك از آن‌ها را داخل قالب‌ها بريزيد و به‌مدت تقريبي 30 تا 35 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار دهيد تا بپزند (براي اطمينان از پختِ كيك، خلال چوبي را در قسمت وسط كيك فرو كنيد، اگر چيزي به آن نچسبيد، نشانه پخته شدن كيك است).

مراحل پایانی

  • پس از اين مدت، قالب‌ها‌ را از فر خارج کرده و بگذاريد به‌مدت 15 دقيقه بمانند تا سرد شوند، سپس كيك‌ها‌ را از قالب‌ها‌ جدا کرده و به‌مدت 30 دقيقه روي توري سيمي قرار دهيد تا كاملاً خنك شوند.
  • كيك‌ها را از وسط برش دهيد و باتركريم را روي يك لايه از آن بريزيد و سطح آن را با پالت صاف كنيد. تمام لايه‌ها را به همين ترتيب آماده كنيد و در آخر، مقداري باتركريم را روي كيك و اطراف آن بريزيد و سطح آن را با پالت صاف كنيد.
  • گاناش شكلاتي را روي كيك بريزيد و در آخر، كيك را با شكلات خردشده تزيين و سرو كنيد.

روش تهيه باتركريم شكلاتي

1/2 1 پيمانه كره (به دماي محيط رسيده) را همراه يك پيمانه پودر كاكائو در ظرفي بريزيد و هم بزنيد تا كاملاً با يكديگر مخلوط شوند، سپس 5 پيمانه پودر قند و 1/2 پيمانه شير را به آن بيافزاييد و با سرعت تُند همزن برقي هم بزنيد تا كاملاً نرم و يكدست شود. 2/1 قاشق چاي‌خوري پودر اسپرسو و 1/4 قاشق چاي‌خوري وانيل را به آن اضافه و مخلوط كنيد (در صورتي‌كه باتركريم خيلي سفت بود، مي‌توانيد مقداري شير به آن بيافزاييد و اگر نرم بود، مقداري پودر قند به آن اضافه كنيد).

روش تهيه گاناش شكلاتي

150 گرم خامه صبحانه را در تابه‌اي بريزيد و روي حرارت ملايم قرار دهيد تا گرم شود، زماني‌كه شروع به ريز جوش زدن كرد، تابه را از روي حرارت برداريد و 100 گرم شكلات تلخ (خردشده) را به آن بيافزاييد و هم بزنيد تا شكلات با حرارت خامه ذوب شود.