سیب زمینی سوخاری

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 4 نفر
آماده سازی 15 دقیقه
پخت 45 دقیقه
سیب زمینی سوخاری(فرنچ فرایز)

مواد لازم

راهنما
سیب زمینی (بدون‌پوست) 2 عدد
نمک - ب.م.ل
جوش شیرین - ب.م.ل
روغن زیتون - ب.م.ل
نشاسته 1 ق.س
سیر (کوبیده‌شده) 3 عدد
پنیر پارمسان (رنده‌شده) 1 پ
اورگانو 1/3 پ
فلفل چیلی 1 ق.چ
پاپریکا 1 ق.چ
فلفل سیاه 1 ق.چ

میزان اعلام شده معادل 3 حبه می‌باشد

آماده سازی

مواد لازم (برای سس)
نشاسته: 1 قاشق سوپ‌خوری
شیر: 1 پیمانه
پنیر گودا (رنده‌شده): 4/1 پیمانه
کره: 80 گرم
آب‌لیموترش تازه: 2 قاشق سوپ‌خوری
شکر: 1 قاشق چای‌خوری
 

روش تهیه

1

قسمت‌‎های لکه‌دار سیب‌زمینی را برش دهید و جدا کنید. هر سیب‌زمینی را از طول نصف کنید و مجددا هر کدام را به دو قسمت برش داده و دوباره برش‌های سیب‌زمینی را از وسط نصف کنید تا در نهایت (به ازای هر سیب‌زمینی) 8 برش داشته باشید.

2

سیب‌زمینی‌ها را به مدت 2 دقیقه در قابلمه‌ای حاوی آب جوش، مقداری نمک و کمی جوش شیرین قرار دهید تا پکتین سیب‌زمینی از بین برود. این کار باعث می‌شود سیب‌زمینی پوک شود. پس از این مدت، سیب‌زمینی‌ها را فورا از آب جوش خارج کرده و در ظرف حاوی آب سرد قرار دهید تا از دما بیافتد. سیب‌زمینی‌ها را آبکش کرده و در کیسه نایلونی بریزید سپس مقداری روغن زیتون و کمی نمک بیافزایید و کیسه را تکان دهید تا روغن و نمک به خورد سیب‌زمینی‌ها برود. نشاسته را به سیب‌زمینی‌ها بیافزایید و تکان دهید تا به آن آغشته شوند.

3

سیرها را با لبه چاقو بکوبید سپس به صورت ریز خرد کنید. سیر را در ظرفی بریزید سپس پنیر پارمسان را به آن بیافزایید. اورگانو، فلفل چیلی، پاپریکا و فلفل سیاه را به سیر بیافزایید و مخلوط کنید.

4

مخلوط سیر را به سیب‌زمینی‌ها در کیسه نایلونی بیافزایید و مجددا تکان دهید تا سیب‌زمینی‌ها کاملا به مواد آغشته شوند سپس مقداری پودر سوخاری بیافزایید و به تکان دادن ادامه دهید. 

5

برش‌های سیب‌زمینی را در سینی فر بچینید سپس سینی را به مدت 40 تا 45 دقیقه در طبقه وسط فری که از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 175 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها کاملا طلایی شوند.

6

در این فاصله، سس را آماده کنید: نشاسته و شیر را در قابلمه‌ای کوچک بریزید و هم بزنید تا نشاسته حل شود سپس روی حرارت ملایم قرار داده و هم بزنید کمی خودش را بگیرد. کمی نمک بیافزایید سپس پنیر، آب لیموترش، کره و شکر را بیافزایید و هم بزنید تا سس آماده شود. سیب‌‎زمینی سوخاری را با سس آماده‌شده سرو کنید.

نکات آشپزی به روایت سانازسانیا

امتیاز و دیدگاه کاربران

آموزش هاتون بی نظیروعالی هستن سپاسگزارم

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

پرسش و پاسخ

سلام میشه سس رو درست نکرد؟ وباکچاپ سرو کرد

پاسخ دهید
پاسخ:

بله عزیزم می‌شه بسته به ذائقه شما دارد

دوره‌های مرتبط