پیتزا فرانکفورتر

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 0 نفر
آماده سازی 20 دقیقه
پخت 20 دقیقه

مواد لازم

راهنما
خمیر پیتزا طبق دستور داده شده
آرد گندم 7 ق.چ
كره گياهي (ذوب‌شده) 50 گ
پنير چدار (رنده‌شده) 200 گ
ماء‌الشعير (بدون طعم) 1 پ
زرده تخم‌مرغ 1 عدد
روغن زیتون 1 ق.س
پياز متوسط (نگيني خردشده) 1 عدد
فرانکفورتر (حلقه‌اي خردشده) 1 عدد
خیارشور (خردشده) 2 ق.س
زیتون سیاه (بدون هسته و حلقه‌اي خردشده) ب.ت.ل

۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم آرد گندم (الک‌شده) را در ظرفی بريزيد، قسمت وسط آن را خالی كرده و يک قاشق سوپ‌خوری مايه خميرترش را همراه يک پيمانه آبِ ولرم در آن بريزيد، سپس ۲ قاشق سوپ‌خوری روغن زيتون و يک‌دوم قاشق چای‌خوری نمک را به آن بيافزاييد و با دست مخلوط كنيد، سپس روی آن را با پارچه مرطوبی بپوشانيد و به‌مدت ۳۰ دقيقه در جای گرم قرار دهيد تا حجم آن دوبرابر شود، سپس خمير را روی سطح آردپاشی‌شده باز کنيد.

روش تهیه

1

خمير پيتزا را طبق دستور داده‌شده، آماده كنيد.

2

آرد را در ظرفي مخلوط و دوبار الك كنيد، سپس آن را در تابه‌اي حاوي 30 گرم از كره ريخته و روي حرارت ملايم تفت دهيد تا كرم‌رنگ شود. نيمي از پنير چدار را به تابه بيافزاييد و هم بزنيد. پس از آن، نيمي از ماء‌الشعير را به تابه بيافزاييد و مدام هم بزنيد. بقيه پنير و بقيه ماء‌الشعير را به تابه بيافزاييد و هم بزنيد تا سس به‌دست آيد. در آخر، زرده تخم‌مرغ را به سس اضافه كرده و هم بزنيد. حرارت را ملايم كرده تا سس غليظي به‌دست آيد.

3

فر را از 15 دقيقه قبل، روي حرارت 220 درجه سانتي‌گراد تنظيم و گرم كنيد. سطح خمير را با چنگال، سوراخ‌هايي ايجاد كرده و روغن زيتون را به‌و‌سيله قلم‌موي مخصوص آشپزي، روي خمير بماليد.

4

پياز را در تابه‌اي حاوي بقيه كره، روي حرارت ملايم تفت دهيد تا نرم و شفاف شود، سپس آن را به‌صورت يكنواخت روي خمير بريزيد. سس به‌دست آمده را روي خمير ريخته و سطح آن را صاف كنيد. 

5

فرانكفورتر را روي سس چیده، سپس خیارشور و زیتون سیاه را روي پيتزا بريزيد و آن را به‌مدت 15 تا 20 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده،‌ قرار دهيد تا بپزد. پس از پخت، پيتزا را از فر خارج كرده، برش بزنيد و سرو كنيد.

امتیاز و دیدگاه کاربران

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

پرسش و پاسخ

دوره‌های مرتبط