زمان آماده‌سازی:  30 دقیقه           زمان استراحت:130 دقیقه            زمان پخت: 35 دقیقه          سطح پخت:متوسط                       وسایل موردنیاز:   ظرف‌های مناسب / الک / کاسه / همزن دستی / اسپری روغن / پارچه حوله‌ای یا سلفون / 2 عدد قالب لوف 22×12 سانتی‌متری / فر / توری سیمی / چاقوی دندانه‌دار

مواد لازم

مایه خمیر فوری: 10 گرم

شکر: 2 قاشق سوپ‌خوری (26 گرم)

آب ولرم (دمای کمتر از 45 درجه سانتی‌گراد): 1/4 پیمانه (63 میلی‌لیتر)

آرد (همه‌منظوره): 6 پیمانه (630 گرم)

جوش شیرین: 1/4 قاشق چای‌خوری

نمک: 1 قاشق چای‌خوری (4 گرم)

کره (ذوب و خنک‌شده در حد ولرم): 1/4 پیمانه (40 گرم)

شیر پُرچرب (به دمای محیط رسیده): 3 پیمانه (750 میلی‌لیتر)

آماده‌سازی

  • خمیرمایه را همراه شکر در ظرفی حاوی آب ولرم ریخته و هم بزنید تا خمیرمایه در آب حل شود، سپس آن را به‌مدت 5 تا 10 دقیقه در جای گرم سرپوشیده کنار بگذارید تا مایه خمیر به‌عمل آید و کف کند. 
  • آرد را همراه جوش شیرین و نمک در ظرفی مخلوط و دوبار الک کنید.

روش تهیه

1. کره را همراه شیر در ظرفی ریخته و با همزن دستی هم بزنید، سپس آن را به مخلوط خمیرمایه بیافزایید و مجدداً با همزن دستی هم بزنید تا مواد کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند.

2. مخلوط آرد را به‌تدریج و طی چند مرحله به مایه بالا اضافه کرده و هم بزنید تا خمیر یکدستی به‌دست آید و خمیر به دست نچسبد (آرد را در حدی اضافه کنید تا خمیر جمع شود)، سپس خمیر را روی سطح آردپاشی‌شده، به‌مدت 10 دقیقه ورز دهید (در صورت چسبیدنِ خمیر به سطح و دست، می‌توانید هربار، 2 قاشق سوپ‌خوری آرد و در صورت سفت بودنِ خمیر، کمی آب به آن بیافزایید). خمیر را داخل کاسه چرب‌شده قرار داده و روی کاسه را با پارچه حوله‌ای مرطوب یا سلفون کمی شُل بپوشانید و به‌مدت یک ساعت در دمای گرم استراحت دهید تا حجم خمیر دوبرابر شود.   

3. کف و دیواره‌های 2 عدد قالب لوف 22×12 سانتی‌متری را با اسپری روغن، کمی چرب کنید.

4. پس از استراحت خمیر، روی آن به آرامی چند ضربه زده در حدی که پُفِ خمیر بخوابد، سپس آن را به‌مدت یک دقیقه دیگر، ورز دهید. خمیر را به 2 قسمت مساوی تقسیم کرده و هریک از آن‌ها را به‌شکل 2 عدد نان حجیم درآورده و داخل قالب‌های چرب‌شده قرار دهید، روی خمیر را با پارچه مرطوب‌ یا سلفون شُل بپوشانید و به‌مدت 30 دقیقه دیگر در دمای محیط استراحت دهید.

مراحل پایانی

  • در مدت زمان استراحتِ خمیر، فر را از 30 دقیقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم و گرم کنید (در صورت استفاده از فر برقی، باید حالت پختِ پایین و فن کانوکشن و برای استفاده از فر گازی؛ حرارت پایینِ آن را انتخاب کنید).
  • قالب‌ها را به‌مدت 35 دقیقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار داده تا بپزند و رویه نان‌ها (پوسته نان) برشته شوند. پس از پخت، قالب‌ها را از فر خارج کرده، نان‌ها را به‌مدت 2 تا 3 ساعت روی توری سیمی قرار داده تا خنک شوند، سپس نان را با چاقوی دندانه‌دار برش زده و سرو کنید. 

نکته

  • برای جلوگیری از خشک شدنِ نان‌ و خوش‌رنگ شدنِ رویه نان‌ یا همان پوسته نان؛ یک عدد سینی فر را از آب جوش پُر کرده و در طبقه پایین فر قرار دهید (مقدار آب باید درحدی باشد که تا مدت زمان پختِ نان، تمام نشود).