تعداد نفرات: 4 نفر/ زمان آماده‌سازی: 15 دقیقه/ زمان پخت: 10 دقیقه/ سطح: متوسط                                                            وسایل مورد نیاز: تخته آشپزخانه/ چاقوی مخصوص سرآشپز/ ظرف ­های مناسب/ تابه/ حوله کاغذی

مواد لازم

جگر - 300 گرم 

آرد سفيد (الک‌شده) - 1 پیمانه (105 گرم)

پودر سوخاري - 1 پیمانه (105 گرم)

کره (ذوب‌شده)- 10 گرم

روغن زيتون - به مقدار لازم

نمک و دانه فلفل سياه (كوبيده‌شده) - به مقدار لازم

دانه فلفل قرمز (كوبيده‌شده) - 1 تا 2 قاشق چای خوری

سماق (پودرشده) -1 قاشق سوپ‌خوری (6 گرم)

جعفري (پاک و خردشده) - 20 گرم

آب ‌ليموترش تازه - 1 قاشق سوپ‌خوری

پيازچه (پاک و خردشده) - 20 ساقه  

روش تهیه

1. جگر را روی تخته آشپزخانه  قرار دهید و پوستِ آن را با چاقوی مخصوص سرآشپز، جدا کنید. تمام پوسته، اضافات و هرگونه رگ و پِی جگر را با چاقو کاملاً جدا کنید تا باعث سفتی گوشت، در هنگام پخت نشود . پس از آن، جگر را به‌صورت مکعبی خرد کنید.

2. تکه‌های جگر را در ظرفی حاوی آرد سفید و پودر سوخاری بغلتانید و آردِ اضافی آن را بتکانید سپس آن‌ را در تابه‌ای حاوی کره و کمی روغن زیتون روی حرارت ملایم سرخ کنید. 

3. پس از سرخ‌شدن، تکه‌های جگر را روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغنِ اضافی آن‌ها گرفته شود سپس روی آن‌ها، مقداری نمک و فلفل قرمز بپاشید.

4. در ظرفی، سماق، جعفری، آب ‌لیموترش تازه، پیازچه، نمک، فلفل سیاه و 2 قاشق سوپ‌خوری روغن زیتون بریزید و کاملاً هم بزنید. جگر سرخ‌شده را در وسط ظرف مورد نظر قرار دهید و دور تا دورِ آن، مخلوط پیازچه را بریزید و سرو کنید.


پخت به سبك ساير اقوام

خوراک قلوه

این دستور مانند خوراک جگر تهیه می‌شود، با این تفاوت که به‌جای جگر، از قلوه استفاده کنید، فقط مدت زمان پختِ آن، 15 دقیقه است.

خوراک دل

این دستور مانند خوراک جگر تهیه می‌شود، با این تفاوت که به‌جای جگر، از دل استفاده کنید، فقط مدت زمان پختِ آن، 20 دقیقه است؛ همچنین می‌توانید از مخلوط دل و قلوه نیز استفاده کنید.

خوراک قلوه با سس گوجه

این دستور مانند خوراک جگر تهیه می‌شود، با این تفاوت که به‌جای جگر، از قلوه استفاده کنید؛ همچنین به‌جای مخلوط پیازچه، از 3 عدد گوجه‌فرنگی (بدون پوست و نگینی خردشده)، 75 گرم شکر، یک قاشق سوپ‌خوری آب ‌لیموترش تازه، مقداری نمک و فلفل قرمز استفاده کنید؛ بدین ترتیب که مواد فوق را به تابه حاوی قلوه (پخته‌شده) اضافه و حرارت را ملایم کنید تا خوراک به‌مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کاملاً بپزد. پس از این مدت، 7 عدد زیتون سبز (بدون هسته و حلقه‌ای خردشده) را به تابه بیافزایید و بگذارید خوراک به‌مدت ۵ دقیقه دیگر بپزد سپس خوراک را با حلقه‌های لیموترش، پیازداغ و جعفری تزیین و سرو کنید.