تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 15 دقیقه/ استراحت: 25 دقیقه/ پخت: 35 دقیقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

شير: 400 ميلي‌ليتر

نمک و دانه فلفل سياه (کوبیده‌شده): به مقدار لازم

گل‌کلم (بلانچ و گل‌شده): 500 گرم

آرد نول (الک‌شده): 30 گرم

کره: 50 گرم

جوزهندي (رنده‌شده): 1/2 قاشق چای‌خوری

سير (کوبيده‌شده): 2 حبه

ريحان (پاک و خردشده): 20 گرم

تخم‌مرغ (همزده‌شده): 1 عدد

پنير پارمزان (رنده‌شده): 50 گرم

پودر سوخاری: 20 گرم

روغن مايع: مقداری برای چرب‌کردن

پنير بلوچيز (رنده‌شده): 100 گرم

ریحان (پاک و ریز خردشده): به مقدار لازم


روش تهیه

1. 100 ميلي‌ليتر از شير را ‌همراه کمی نمک در قابلمه‌ای حاوی 2 ليتر آب ريخته و روي حرارت زياد قرار دهيد تا جوش آيد. زمانی‌که جوش آمد، گل‌کلم را به آن بيافزاييد تا به‌مدت 5 دقيقه نيم‌پز شود، سپس آبکش کرده و به‌مدت 10 دقيقه در دمای محيط قرار دهيد تا خنک شود.

2. در اين فاصله، آرد را ‌همراه کره در تابه‌ای داغ، روی حرارت ملايم تفت داده تا کره ذوب شده و بوی خامی آرد گرفته شود، سپس جوزهندی و سير را به آن اضافه کنيد. بقيه شير را به‌تدريج به مخلوط آرد افزوده و مرتباً هم بزنيد تا سس يکدست و غليظي حاصل شود. تابه را از روی حرارت برداشته، ريحان را به آن اضافه کرده و به‌مدت 15 دقيقه در دمای محيط قرار دهيد تا سس کاملاً خنک شود.

3. فر را از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی‌گراد تنظيم و گرم کنيد. پس از خنک‌شدنِ سس، تخم‌مرغ را به آن بيافزاييد و با همزن دستي، هم بزنيد تا مواد کاملاً با يکديگر مخلوط شوند.

4. گل‌کلم‌های نيم‌پز و آبکش‌شده، پنير پارمزان، پودر سوخاری و مقداری فلفل سیاه را در ظرفی ریخته و هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند. داخل ظرفی نسوز و مخصوص فر را با قلم‌موی مخصوص آشپزی، با کمی روغن مايع، چرب کرده و مخلوط گل‌کلم را در آن بريزید.

5. سس آماده‌شده را به آن اضافه کرده، سپس پنير بلوچيز را روی آن بريزيد و ظرف را به‌مدت 30 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار دهيد تا گراتن کاملاً بپزد و سطحِ آن طلايی‌رنگ‌ شود. پس از پخت، گراتن گل‌کلم را از فر خارج کرده، مقداری ریحان روی آن بپاشید و سرو کنيد.