تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 20 دقیقه/ استراحت: 15 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

کلم سفید (خلالی خردشده): 100 گرم

لوبیاسبز (خردشده): 100 گرم

هویج بزرگ (خلالی خردشده): 1 عدد

گل کلم (گل‌گل‌شده): 100 گرم

جوانه لوبيا: 100 گرم

نمك: به مقدار لازم 

روغن جامد: به مقدار لازم

بادام‌زمينی (بدون نمک): 100 گرم

پياز كوچک (نگينی خردشده): 1 عدد

سير (كوبيده‌شده): 2 حبه

فلفل چيلی (پودرشده): 1/2 قاشق چای‌خوری

شكر: 1/2 قاشق چای‌خوری

آب ليموترش تازه: 2 قاشق سوپ‌خوری

روش تهيه

1. سبزيجات را به‌طور جداگانه در قابلمه‌های حاوی مقداری آب جوش و نمک بريزيد و به‌مدت 4 تا 5 دقيقه روي حرارت ملايم قرار دهيد تا بپزند، سپس آبكش كنيد و كنار بگذاريد تا خنک شوند. 

2. مقداری روغن را در تابه‌ای بريزيد و روی حرارت ملايم قرار دهيد تا گرم شود. بادام‌زمينی را به آن بيافزاييد و به‌مدت 3 تا 4 دقيقه تفت دهيد، سپس آن‌ها را به‌وسيله كفگير سوراخ‌دار از تابه خارج كرده و به‌مدت 15 دقيقه روی حوله كاغذی قرار دهيد تا روغن اضافی آن‌ها گرفته شود. پس از اين مدت، بادام‌زمينی را در غذاساز يا آسياب بريزيد و هم بزنيد تا خرد شود.

3. پياز را در تابه‌ای گود حاوی روغنِ داغ، روي حرارت ملايم تفت دهيد تا نرم و شفاف شود، سپس سير را به آن بيافزاييد و تفت دهيد تا عطر آن به مشام برسد. پودر فلفل چيلی،‌ شكر، 425 ميلی‌ليتر آب و مقداری نمک را به آن بيافزاييد. حرارت را زياد كنيد تا جوش بيايد، سپس حرارت را ملايم كنيد.

4. بادام‌زميني را به تابه بيافزاييد و بگذاريد به‌مدت 4 تا 5 دقيقه روی حرارت ملايم بجوشد و سس غليظی به‌دست آيد. آب ليموترش تازه را به تابه بيافزاييد و هم بزنيد، سپس تابه را از روی حرارت برداريد. سبزيجات را در ظرف مورد نظر بريزيد. سس بادام‌زمينی را با قاشق روی سبزيجات ريخته و سرو كنيد.