تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 20 دقيقه/ پخت: 30 دقيقه/ سطح: متوسط     

مواد لازم

سینه و ران مرغ (بدون استخوان و ‌پوست و درشت خردشده): 8 عدد

نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده): به مقدار لازم

روغن زیتون (مخصوص سرخ‌كردن): به مقدار لازم

پیاز (نگيني خردشده): 1 عدد 

سیر (کوبیده‌شده): 3 حبه

زنجبیل (رنده‌شده): 1 قاشق چای‌خوری

ادويه کاری (پودرشده)*: 1/2 2 قاشق چای‌خوری

زیره سبز (پودرشده): 1/2 1 قاشق چای‌خوری

گشنیز خشک (پودرشده): 1/2 1 قاشق چای‌خوری

فلفل چیلی قرمز (نگینی خردشده): 1 عدد

پاپریکا (پودرشده): 1/8 قاشق چای‌خوری

شیر نارگیل: 1 قوطی (400 میلی‌لیتر)

گل‌کلم (گل‌گل‌شده): 1 عدد کوچک

دانه انار: 1 پیمانه

گشنیز تازه (پاک و درشت خردشده): به مقدار لازم

* ادويه کاري شامل زردچوبه (2 قاشق سوپ‌خوری)، دارچين (1 قاشق سوپ‌خوری)، هل (1 قاشق سوپ‌خوری)، زيره(1 قاشق سوپ‌خوری) و تخم گشنيز (2 قاشق سوپ‌خوری) است که به‌صورت آسياب‌شده با (1 قاشق سوپ‌خوری) پودر سير مخلوط شده‌اند.

روش تهیه

1.تكه‌های مرغ را با مقداری نمکو فلفل سیاه مزه‌دار كنید، سپس آن‌ها را در تابه‌ای حاوی روغن زیتون، روی حرارت ملایم تفت دهید تا طلایی‌رنگ شوند. تكه‌های مرغ را از تابه خارج كرده و روی حوله كاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها گرفته شود.

2. پیاز را در تابه‌ای حاوی روغن زیتونِ داغ، روی حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود. سیر را همراه زنجبیل، ادویه کاری، زیره سبز، گشنیز خشک، فلفل چیلی و پاپریکا به تابه بیافزایید و تفت دهید تا عطر آن‌ها به مشام برسد. 

3.تكه‌های مرغ سرخ‌شده را به تابه افزوده، درِ تابه را بگذارید تا به‌مدت 20 دقیقه روی حرارت ملایم بماند تا بپزند و نرم شوند.

4.پس از این مدت، شیر نارگیل را به قابلمه بیافزایید. حرارت را زیاد کرده تا جوش بیاید، سپس گل‌کلم و دانه‌های انار را به آن اضافه كنید، درِ تابه را بگذارید تا گل‌كلم و انار به‌مدت 5 تا 10 دقیقه روی حرارت ملایم بپزند.

5. پس از این مدت، درِ تابه را بردارید، كاری را با مقداری نمک و فلفل سیاه مزه‌دار كنید. كاری مرغ اناری را در ظرف مورد نظر ریخته، مقداری گشنیز روی آن بپاشید و همراه کته سرو كنید.