تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 15 دقیقه/ پخت: 3:30 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

پیاز (نگينی خردشده): 1 عدد 

روغن مايع (مخصوص سرخ‌کردن): به مقدار لازم

سیر (کوبیده‌شده): 2 حبه

زردچوبه (پودرشده): 3 قاشق چای‌خوری

چوب دارچین: 1 تکه

سردست گوسفند (مکعبی خردشده): 400 گرم

نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده): به مقدار لازم

برنج (خیس‌شده): 3 پیمانه

هویج (خلالی خرد و بلانچ‌شده): 2 عدد

کره: 70 گرم

زعفران (ساییده و حل‌شده در آب): 2 قاشق سوپ‌خوری

روش تهیه

‌1. پیاز را در تابه‌ای حاوی روغن داغ، روی حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود، سپس سیر را به آن بیافزایید و تفت داده تا طلایی‌رنگ شوند.

‌2. نیمی از زردچوبه و چوب دارچین را به تابه بیافزایید و تفت داده تا عطر آن‌ها به مشام برسد؛ سپس گوشت را به تابه افزوده و تفت دهید تا آب گوشت کاملا کشیده شود. پس از این مرحله، 750 میلی‌لیتر آب به آن اضافه کرده و حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید؛ سپس حرارت را ملایم کرده تا گوشت به‌مدت 3 ساعت بپزد. پس از پخت، کمی نمک و فلفل سیاه به آن بیافزایید و آبکش کنید. 

3. برنج را همراه بقیه زردچوبه داخل ‏قابلمه‌‏ای حاوی مقداری آبِ‌ جوش بریزید و به‌مدت 10 تا 14 دقيقه، روي حرارت زياد قرار دهید تا آماده شود. 

‌4. در تابه‌ای حاوی روغن داغ، مقداری از برنج را بریزید؛ سپس مقداری از گوشت و هویج را لابه‌لای آن ریخته و در آخر روی آن را با برنج زردچوبه‌ای بپوشانید. درِ قابلمه را بگذارید و حرارت را زیاد کرده تا بخار برنج بلند شود.

5. کره را با 3 قاشق سوپ‌خوری روغن مایع، روی حرارت ملایم داغ کنید. زمانی‌که بخار برنج بلند شد، آن را روی برنج بریزید. زعفران را نیز در گوشه‌ای از برنج بریزید. در قابلمه را بگذارید تا به‌مدت 30 دقیقه دم بکشد. پس از دم کشیدن، پیلاف را هم بزنید و در ظرف مورد نظر بکشید و سرو کنید.