آماده‌سازی: 20 دقیقه/ پخت: 20 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

خمیر پیتزا: طبق دستور داده‌شده 

آرد گندم: 7 قاشق چای‌خوری

كره گياهی (ذوب‌شده): 50 گرم

پنير چدار (رنده‌شده): 200 گرم

ماء‌الشعير (بدون طعم): 1 پيمانه

زرده تخم‌مرغ: 1 عدد

روغن زیتون: 1 قاشق سوپ‌خوری

پياز متوسط (نگينی خردشده): 1 عدد

فرانکفورتر (حلقه‌ای خردشده): 1 عدد

خیارشور (خردشده): 2 قاشق سوپ‌خوری 

زیتون سیاه (بدون هسته و حلقه‌ای خردشده): به تعداد لازم

روش تهيه

1. خمير پيتزا را طبق دستور داده‌شده آماده كنيد.

2. آرد را در ظرفی مخلوط و دوبار الک كنيد، سپس آن را در تابه‌ای حاوی 30 گرم از كره ريخته و روی حرارت ملايم تفت دهيد تا كرم‌رنگ شود. نيمي از پنير چدار را به تابه بيافزاييد و هم بزنيد. پس از آن، نيمي از ماء‌الشعير را به تابه بيافزاييد و مدام هم بزنيد. بقيه پنير و بقيه ماء‌الشعير را به تابه بيافزاييد و هم بزنيد تا سس به‌دست آيد. در آخر، زرده تخم‌مرغ را به سس اضافه كرده و هم بزنيد. حرارت را ملايم كرده تا سس غليظی به‌دست آيد.

3. فر را از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 220 درجه سانتی‌گراد تنظيم و گرم كنيد. سطح خمير را با چنگال، سوراخ‌هايی ايجاد كرده و روغن زيتون را به‌و‌سيله قلم‌موی مخصوص آشپزی، روی خمير بماليد. 

4. پياز را در تابه‌ای حاوی بقيه كره، روي حرارت ملايم تفت دهيد تا نرم و شفاف شود، سپس آن را به‌صورت يكنواخت روی خمير بريزيد. سس به‌دست آمده را روی خمير ريخته و سطح آن را صاف كنيد.  

5. فرانكفورتر را روی سس چیده، سپس خیارشور و زیتون سیاه را روی پيتزا بريزيد و آن را به‌مدت 15 تا 20 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده،‌ قرار دهيد تا بپزد. پس از پخت، پيتزا را از فر خارج كرده، برش بزنيد و سرو كنيد.

روش تهیه خمیر پیتزا

250 تا 300 گرم آرد گندم (الک‌شده) را در ظرفی بريزيد، قسمت وسط آن را خالی كرده و يک قاشق سوپ‌خوری مايه خميرترش را همراه يک پيمانه آبِ ولرم در آن بريزيد، سپس 2 قاشق سوپ‌خوری روغن زيتون و يک‌دوم قاشق چای‌خوری نمک را به آن بيافزاييد و با دست مخلوط كنيد، سپس روی آن را با پارچه مرطوبی بپوشانيد و به‌مدت 30 دقيقه در جای گرم قرار دهيد تا حجم آن دوبرابر شود، سپس خمير را روی سطح آردپاشی‌شده باز کنيد.