آماده‌سازی: 20 دقیقه/ پخت: 20 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

خمیر پیتزا: طبق دستور داده‌شده 

سس گوجه‌فرنگی: طبق دستور داده‌شده 

اسفناج جوان (پاک و خردشده): 1/2 پیمانه

روغن زيتون: به مقدار لازم

نمك و دانه فلفل سياه (كوبيده‌شده): به مقدار لازم

پنير پارمزان: 6 قاشق سوپ‌خوری

سير (كوبيده‌شده): 6 حبه

پنير موتزارلا (رنده‌شده): 350 گرم

كنسرو ذرت (بدون آب): 1/4 پيمانه

بادنجان (خرد و سرخ‌شده): 1/4 پيمانه

بيكن: 6 تكه

گوجه‌فرنگي (خردشده): 1/4 پيمانه

زيتون سياه (بدون هسته و حلقه‌ای خردشده): 1/4 پيمانه

برگ اسفناج جوان (پاک‌شده): به تعداد لازم


روش تهيه

1. خمير پيتزا و سس گوجه‌فرنگي را طبق دستورات داده‌شده، آماده كنيد.

2. فر را از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 220 درجه سانتی‌گراد تنظيم و گرم كنيد.

3. برگ‌های اسفناج را همراه كمی روغن زيتون، كمی نمک و فلفل سياه در ظرفی ريخته و زيرو رو كنيد، سپس آن را كنار بگذاريد.

4. خمير پيتزای آماده‌شده را مستقيماً به‌مدت 1 تا 2 دقيقه روی حرارت ملايم قرار داده تا خمير پُف كند، سپس خمير را به‌وسيله انبر برگردانيد تا طرف ديگر آن نيز سرخ شود. خمير را از روی حرارت برداشته و هر دو سمتِ آن را به‌وسيله قلم‌موی مخصوص آشپزی، به مقداری روغن زيتون آغشته كنيد.

5. پنير پارمزان و سير را در ظرفی ريخته و هم بزنيد تا با يكديگر مخلوط شوند، سپس آن را روی خمير بريزيد. سس گوجه‌فرنگی را روی خمير ريخته و سطح آن را با پشت قاشق صاف كنيد. به همين‌‌ترتيب بقيه خميرها را آماده كنيد.

6. مخلوط اسفناج، پنير موتزارلا، ذرت، بادنجان، بيكن، گوجه‌فرنگی و زيتون سياه را روی خمير بريزيد، سپس پيتزا را به‌مدت 15 تا 20 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار دهيد تا بپزد. پس از پخت، پيتزا را از فر خارج كرده، برگ اسفناج را روی آن بپاشيد و سرو كنيد.

روش تهیه خمیر پیتزا

250 تا 300 گرم آرد گندم (الک‌شده) را در ظرفی بريزيد، قسمت وسط آن را خالی كرده و يک قاشق سوپ‌خوری مايه خميرترش را همراه يک پيمانه آبِ ولرم در آن بريزيد، سپس 2 قاشق سوپ‌خوری روغن زيتون و يک‌دوم قاشق چای‌خوری نمک را به آن بيافزاييد و با دست مخلوط كنيد، سپس روی آن را با پارچه مرطوبی بپوشانيد و به‌مدت 30 دقيقه در جای گرم قرار دهيد تا حجم آن دوبرابر شود، سپس خمير را روی سطح آردپاشی‌شده باز کنيد.

روش تهیه سس گوجه‌فرنگی

یک عدد پیاز (نگینی خردشده) را در تابه‌ای حاوی یک قاشق سوپ‌خوری روغن زیتون، روی حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود. 2 حبه سیر (کوبیده‌شده) به آن بیافزایید و مجدداً تفت دهید سپس 500 گرم پوره گوجه‌فرنگی، 1/4 پیمانه سرکه سفید، 10 گرم آویشن تازه (پاک و خردشده)، یک قاشق چای‌خوری شکر قهوه‌ای، 1/8 قاشق چای‌خوری پودر میخک، 1/8 قاشق چای‌خوری پودر زنجبیل، مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه اضافه کرده و به‌مدت 10 دقیقه، مرتباً هم بزنید تا سس غلیظ و یکدستی حاصل شود سپس سس را از صافی رد کنید تا بافتی یکدست پیدا کند.