تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 15 دقیقه/ استراحت: 1:00 دقیقه/ پخت: 1:45 دقیقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

مرغ (8تکه خردشده): 1 عدد بزرگ 

هویج (دونیم‌شده): 2 عدد

پیاز (4قاچ‌شده): 2 عدد

مغز گردو (درسته): 200 گرم 

سیر (بدون پوست): 4 حبه

برگ گشنیز تازه (پاک‌شده): 1 دسته

فلفل قرمز چیلی (بدون دانه): 1 عدد کوچک

سرکه سیب: 2 قاشق سوپ‌خوری

گشنیز خشک (پودرشده): 2 قاشق سوپ‌خوری

زردچوبه (پودرشده): 2 قاشق چای‌خوری

فلفل چیلی (پودرشده):1/2 1 قاشق چای‌خوری 

ادویه کاری (پودرشده)*: 1 قاشق چای‌خوری

زیره سبز (پودرشده): 1/2 قاشق چای‌خوری

نمک: به مقدار لازم

دانه انار: 1 پیمانه

* ادويه کاري شامل زردچوبه (2 قاشق سوپ‌خوری)، دارچين (1 قاشق سوپ‌خوری)، هل (1 قاشق سوپ‌خوری)، زيره  (1 قاشق سوپ‌خوری) و تخم گشنيز (2 قاشق سوپ‌خوری) است که به‌صورت آسياب‌شده با (1 قاشق سوپ‌خوری) پودر سير مخلوط شده‌اند. 

روش تهیه

1. تکه‌های مرغ را همراه هویج و نیمی از پیاز در قابلمه‌ای حاوی 1.5 تا 2 لیتر آب ریخته و روی حرارت زیاد قرار دهید تا جوش بیاید، سپس حرارت را ملایم کرده تا مرغ به‌مدت 45 دقیقه بپزد. پس از این مدت، تکه‌های مرغ را به‌وسیله کفگیر سوراخ‌دار از قابلمه خارج کرده و کنار بگذارید. آبِ مرغ را بجوشانید تا حدود 3 تا 4 پیمانه استاک، از آن، باقی بماند.

2. مغز گردو را در مخلوط‌کن ریخته و هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی به‌دست آید، سپس آن را در ظرفی بریزید.

3. بقیه پیاز، سیر، برگ گشنیز، فلفل چیلی و مقدار کمی از استاک را در مخلوط‌کن ریخته و هم بزنید تا نرم و یکدست شود، سپس آن را همراه 125 میلی‌لیتر از بقیه استاک به پوره گردو اضافه کرده و هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند.

4. سرکه سیب را همراه گشنیز خشک، زردچوبه، پودر فلفل چیلی، ادویه کاری و زیره سبز به مخلوط گردو ببافزایید و هم بزنید، سپس مقداری نمک به آن اضافه و مخلوط کنید.

5. بقیه استاک را به‌تدریج به مخلوط گردو بیافزایید و هم بزنید تا مایه، خامه‌ای و روان شود، سپس روی ظرف را با سلفون بپوشانید و به‌مدت یک ساعت در یخچال نگهدارید.

6. پس از این مدت، مخلوط گردو را از یخچال خارج کرده و آن را در قابلمه‌ای ریخته و روی حرارت ملایم تفت دهید تا مواد به‌مدت یک ساعت بپزند.

7. در 30 دقیقه آخر پخت، تکه‌های مرغ را به قابلمه بیافزایید و بگذارید روی حرارت ملایم بماند تا خوراک کاملاً جا بیافتد. پس از پخت، مرغ با سس گردو را در ظرف مورد نظر ریخته، دانه‌های انار را روی آن بپاشید و سرو کنید.