تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازي: 20 دقيقه/ پخت: 15 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

سس گوجه‌فرنگي: طبق دستور داده‌شده 

فارفاله: 400 گرم 

نمک و دانه فلفل سیاه (كوبيده‌َشده): به مقدار لازم

روغن زيتون: 2 قاشق سوپ‌خوري 

سیر (کوبیده‌شده): 1 حبه (5 گرم)

رازیانه (پودرشده): 1/4 قاشق چای‌خوری

كره (ذوب‌شده): 2 قاشق سوپ‌خوری 

استاک ماهی: 1 پیمانه

شکر: 1 قاشق سوپ‌خوری 

فیله سالمون (خردشده): 600 گرم 

شبت (پاک و خردشده): 2 قاشق سوپ‌خوری

روش تهیه

1. سس گوجه‌فرنگي را طبق دستور داده‌شده، آماده كنيد. 

2. فارفاله را در قابلمه‌اي جادار، با دیواره بلند، حاوي آبِ جوش بریزید (مقدار آب حداقل 600 ميلي‌ليتر، برای هر 100 گرم پاستاي خشك). به ازای هر 4 لیتر آب، یک قاشق سوپ‌خوري نمك به آن بيافزاييد تا به‌مدت 8 تا 10 دقيقه، روي حرارت زياد بجوشد و مغزپخت شود، اما دندان‌گير باشد (دقت داشته باشید در این مرحله، آب از جوش نیافتد). در مدت زمان پختِ پاستا، 2 تا 3 بار آن را هم بزنيد تا از به هم چسبيدنِ آن‌ها جلوگيري شود، سپس آبكش کرده و روغن زیتون را روی آن بریزید و هم بزنید. 

3. سیر و رازیانه را در تابه‌اي حاوي كره، روي حرارت ملايم تفت دهيد، سپس استاک ماهی را به آن اضافه کنید و بگذاريد روي حرارت بماند تا آبِ آن به نصف کاهش یابد. 

4. سس گوجه‌فرنگي، شکر، فيله‌هاي ماهی و شبت را به تابه بيافزاييد، سپس مقداري نمك و فلفل سياه به آن اضافه كنبد. درِ تابه را بگذاريد تا فيله‌هاي ماهي به‌مدت 15 دقيقه بپزند. 

5. تابه را کمی با فاصله از حرارتِ گاز نگه دارید و بلافاصله فارفاله را با سس مخلوط کنید. فارفاله سالمون را در ظرف مورد نظر ریخته و سرو کنید.   


روش تهیه سس گوجه‌فرنگی

1/4 پيمانه کره (ذوب‌شده) را همراه 2 قاشق سوپ‌خوري آرد در تابه‌اي بريزيد و روي حرارت ملايم تفت دهيد تا بوي خامي آرد گرفته شده و آرد طلايي‌رنگ شود، سپس 2 قاشق سوپ‌خوري رب گوجه‌فرنگي را به آن بيافزاييد و تفت دهيد تا خوش‌رنگ شود. در آخر، يك قاشق سوپ‌خوري شكر، يك پيمانه استاك گوشت، مقداري نمك و فلفل سياه به سس اضافه كنيد. حرارت را زياد کرده تا جوش بيايد. پس از يكي‌دو جوش، تابه را از روي حرارت برداريد.