آماده‌سازي: 20 دقيقه/ استراحت: 50 دقيقه/ پخت: 20 دقيقه/ سطح: متوسط  

مواد لازم

خمیر شکربورا: طبق دستور داده‌شده 

مواد میانی: طبق دستور داده‌شده 

آماده‌سازی

  • خمیر شکربورا  و مواد میانی را طبق دستورات داده‌شده، آماده کنید.
  • فر را از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 175 درجه سانتی‌گراد تنظيم و گرم كنيد. 
  • کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.

روش تهيه

1. خمیر آماده‌شده را با وردنه به قطر ۲ میلی‌متر باز كرده و آن را با کاتر گرد ۸ سانتی‌متری قالب بزنید.

2. به اندازه یک قاشق چای‌خوری از مواد میانی را در قسمت وسط هريک از خمیرها بریزید، سپس لبه‌های خمیر را به يكديگر بچسبانيد و آن‌ها را با انگشت بپیچانید.

3. به‌وسیله انبر روی شکربوراها را طرح بیاندازید، سپس آن‌ها را با فاصله از یکدیگر در سینی فر بچینید.

مراحل پایانی

سینی را به‌مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در طبقه وسط فر گرم‌شده،‌ قرار دهید تا شیرینی‌ها بپزند. پس از این مدت، سینی را از فر خارج کرده و بگذارید به‌مدت ۱۵ دقیقه در دماي محيط بماند تا شیرینی‌ها خنک شوند. شکر بورا را در ظرف مورد نظر بچینید و سرو کنید.

خمیر شکر بورا

۲ قاشق چای‌خوری شکر (نرم و دانه‌ریز) را همراه ۶۰ میلی‌لیتر شیر (ولرم) و 5 گرم مایه خمیرترش در ظرفی بريزيد و هم بزنيد، سپس آن را به‌مدت 5 دقیقه كنار بگذاريد تا مايه خمير به‌عمل آيد. 600 گرم آرد نول (الک‌شده) را همراه ۲۴۰ گرم کره (مکعبی خردشده) در ظرفی ریخته و با سر انگشتان مخلوط کنید تا به‌صورت خرده نان در بیاید. ۳ عدد زرده تخم‌مرغ، 1/8 قاشق چای‌خوری نمک، 1/4 قاشق چای‌خوری وانیل و ۱۵۰ گرم خامه ترش را در ظرفی جداگانه ریخته و با همزن دستی هم بزنید، سپس مایه خمیر عمل‌آمده را به آن اضافه و مخلوط کنید. مخلوط آرد را به آن بیافزایید و با سرانگشتان ورز دهید تا خمیر نرم و یکدستی به‌دست آید. در صورت چسبنده بودن خمیر، مقداری آرد به آن بیافزایید. روی خمیر را با سلفون بپوشانید و به‌مدت ۳۰ دقیقه در جای نسبتاً گرم استراحت دهید.

مواد میانی

۱۰۰ گرم مغز بادام (پودرشده) را همراه ۱۰۰ گرم پودر قند، یک قاشق چای‌خوری دارچین (پودرشده) و یک قاشق چای‌خوری هل سبز (پودرشده) در ظرفی بريزيد و هم بزنيد تا مواد كاملاً با يكديگر مخلوط شوند.