تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 15 دقیقه/ پخت: 50 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

ماست ساده: 1/4 پیمانه 

سس مایونز: 1/4 پیمانه 

ادویه کاری (پودرشده و بوداده)*: 1 قاشق چای‌خوری

سیب‌زمینی(باپوست): 8 عدد

روغن زیتون: 2 قاشق سوپ‌خوری 

نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده): به مقدار لازم

كلم بروکلی (گل‌گل و بلانچ‌شده): 1 عدد

پنیر چدار (رنده‌شده): 200 گرم

سينه مرغ (پخته و خردشده): 300 گرم

* ادويه کاري شامل زردچوبه (2 قاشق سوپ‌خوری)، دارچين (1 قاشق سوپ‌خوری)، هل (1 قاشق سوپ‌خوری)، زيره  (1 قاشق سوپ‌خوری) و تخم گشنيز (2 قاشق سوپ‌خوری) است که به‌صورت آسياب‌شده با (1 قاشق سوپ‌خوری) پودر سير مخلوط شده‌اند.

روش تهیه

1.فر را از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 190 درجه سانتی‌گراد تنظیم و گرم کنید. 

2.ماست را همراه سس مایونز و ادویه کاری در ظرفی بریزید و هم بزنید تا سس یکدستی به‌دست آيد، سپس آن را كنار بگذاريد.

3.سیب‌زمینی‌ها را در داخل ظرفی نسوز و مخصوص فر قرار دهید، سپس روغن زیتون و كمي نمک را روی آن‌ها بریزید و ظرف را به‌مدت 40 دقیقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها بپزند و کاملاً رُست شوند. 

4.پس از اين مدت، ظرف را از فر خارج كرده و مقداري نمک و فلفل سياه روی آن‌ها بپاشيد، سپس سس آماده‌شده را با قاشق روی سيب‌زمينی‌ها بريزيد و در آخر، كلم بروكلی و تكه‌های مرغ را روي سس بچينيد.

5. نيمي از پنیر چدار را روی سيب‌زمينی‌های شكم‌پُر بپاشيد و به‌مدت 5 تا 10 دقيقه در طبقه بالای فر قرار دهيد تا پنیر ذوب شود. پس از این مدت، ظرف را از فر خارج کرده، بقيه پنير چدار را روی آن بپاشيد و سرو کنید.

جایگزین

در صورت تمايل، می‌توانید به‌جای رُست‌کردن سیب‌زمینی در فر، آن‌ها را در قابلمه‌ای حاوی مقداری آب جوش بپزید، سپس آن‌ها را داخل ظرف فر قرار دهید. سس، كلم بروكلی، مرغ و پنير چدار را روی آن‌ها بریزید و گریل کنید.