تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 20 دقیقه/ پخت: 20 دقیقه/ سطح: متوسط

وسایل مورد نیاز: فر/ سینی فر/ کاغذ روغنی/ پیتزابُر یا چاقویی تیز/ قالب مینی‌مافین/ قلم‌موی مخصوص آشپزی/ تابه/ قاشق چوبی/ کاردک

مواد لازم

خمیر یوفکا (فیلو)*: 1 بسته 

کره (ذوب‌شده): 100 گرم

پياز (نگيني خردشده): 1 عدد (140 گرم)

روغن مايع (مخصوص سرخ‌کردن): به مقدار لازم

گوشت چرخ‌کرده (مخلوط گوسفند و گوساله): 250 گرم

رب‌گوجه‌فرنگي: 2 قاشق سوپ‌خوری

زردچوبه (پودرشده): 1 قاشق چای‌خوری (3 گرم)

نمک و دانه فلفل سياه (کوبیده‌شده): به مقدار لازم

کنسرو نخودفرنگي (بدون آب): 100 گرم

پنير موتزارلا (رنده‌شده): به مقدار لازم

*خمیر یوفکا (فیلو) را می‌توانید به‌‌صورت آماده از سوپر مارکت‌های معتبر و بزرگ تهیه کنید.                                          

روش تهیه

1. فر را از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتي‌گراد تنظيم و گرم کنيد. کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.

2. خمير يوفکا (فیلو) را با پیتزابُر یا چاقویی تیز به‌شکل مربع برش داده، طوری‌که کمی از اندازه قالبِ مینی‌مافين بزرگ‌تر باشد. خميرها را روي سطحی صاف قرار داده و کره را به‌وسیله قلم‌موی مخصوص آشپزی، روی آن‌ها بمالید.

3. لايه‌ای از خمیر یوفکا (فیلو) را داخل قالب مافين قرار داده و ورق دوم را روي آن بگذاريد، طوری‌که گوشه‌های لايه دوم، روی لبه اضلاع لايه اول قرار گيرد. اين کار را براي لايه سوم خمير يوفکا نيز انجام دهيد (دقت داشته باشید هر لایه ورق یوفکا را که روی یکدیگر قرار می‌دهید، حتما به کره آغشته شده باشند، زیرا کره مانع چسبیدن ورق‌ها به یکدیگر شده، همچنین باعث می‌شود هنگام پخت از هم باز نشوند).

4. پياز را در تابه ‏ای حاوي روغنِ داغ، روی حرارت ملایم تفت داده تا نرم و شفاف شود. گوشت چرخ‌کرده را به آن بیافزایید و تفت داده تا گوشت تغييررنگ دهد و آبِ آن کاملاً کشيده شود، در حين اين کار، گوشت را با قاشق چوبی دائما هم بزنید.

5. رب‌گوجه‌فرنگي را در تابه‌ای ديگر حاوی روغن تفت داده تا خوش‌رنگ شود. زردچوبه، مقداری نمک و فلفل سیاه را به تابه افزوده و تفت دهيد، سپس آن را ‌همراه نخودفرنگی به تابه حاوی گوشت بیافزایید و هم بزنيد.

6. مخلوط گوشت را داخل سبدهای يوفکا ريخته، مقداری پنير موتزارلا روی آن‌ها بريزيد و به‌مدت 20 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار داده تا بپزند و پنير آن‌ها طلايي‌رنگ شوند. پس از اين مدت، سبدها را از فر خارج کرده و به‌آرامی، با کاردک از قالب جدا کنيد. سبدهای گوشتی را در ظرف مورد نظر چیده و سرو کنيد.