تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 20 دقیقه/ استراحت: 30 دقیقه/ پخت: 6 دقیقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

چاشنی چیمی چوری: طبق دستور داده‌شده

راسته گوساله: 600 گرم

نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده): به مقدار لازم

روغن زیتون: 1 قاشق سوپ‌خوری

سرکه سفید: 1 قاشق سوپ‌خوری

نان باگت (دونیم‌شده): 2 عدد

برگ کاهو (پاک‌شده): 100 گرم

گوجه‌فرنگی مینیاتوری (دونیم‌شده): 10 تا 12 عدد

آووکادو (خلالی خردشده): 1 عدد

سس مایونز: 150 گرم

روش تهیه

1. ابتدا چاشنی چيمی چوری را طبق دستور داده‌شده، آماده کنيد.

2. گوشت راسته را به 4  برش مساوي تقسيم کنيد (دقت کنيد که گوشت بر خلاف جهت تارهای عضلانی آن برش داده شود) گوشت را با مقداری نمک و فلفل سياه مزه‌دار کرده، سپس روی هر دو طرف آن را با قلم‌موی مخصوص آشپزی به روغن زيتون و سرکه آغشته کنيد و بگذاريد به‌مدت 20 تا 25 دقيقه در دماي محيط بماند تا مزه‌دار شود. 

3. تابه گريل را روی حرارت ملايم قرار دهيد تا کاملاً داغ شود. تکه‌های گوشت را در تابه گريل قرار دهيد و از هر طرف 3 دقيقه در آن گريل کنيد (اين زمان براي رسيدن به پخت متوسط استيک است) سپس روی آن‌‌ها را با  فويل آلومينيومی بپوشانيد و بگذاريد ‌5 دقيقه در دمای محيط بمانند. پس از اين مدت، فويل آلومينيومی را از روی آنها باز كنيد. 

4. يک طرف از نان‌های باگت را با چاقو برش زده و نان‌ها را باز کنيد. برگ‌های کاهو، گوجه‌فرنگی مينياتوری و برش‌های آووکادو را روي آن بچينيد سپس مقداري سس مايونز روی آن بماليد. برش‌های استيک را روی آن قرار دهيد و در آخر، مقداری چاشنی چيمی چــــوری آماده‌شده را روی استيک ریخته و سرو کنيد.


چاشنی چیمی چوری

يک عدد پياز کوچک (نگينی خردشده)، يک عدد گوجه‌فرنگی بزرگ (فيله و نگينی خردشده)، يک حبه سير (کوبيده‌شده) و 50 گرم جعفری (پاک و ريز خردشده) را در ظرفی ريخته و مخلوط کنيد سپس يک قاشق چاي‌خوری اورگانو (پودرشده)، 80 ميلی‌ليتر سرکه قرمز و 125 ميلي‌ليتر روغن زيتون را ‌همراه مقداری نمک و دانه فلفل سياه (کوبيده‌شده) به آن اضافه کرده و کاملاً مخلوط کنيد تا سس چيمی چوری آماده شود.