آماده‏‌سازی: 20 دقیقه/ استراحت: 1:15 دقیقه/ پخت: 15 دقیقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

اسپری روغن: مقداری برای چرب‌کردن

آرد نول: 3/4 پیمانه 

دارچین (پودرشده): 2 قاشق چای‌خوری

نمک: 1/4 قاشق چای‌خوری

بیکینگ‌پودر: 1/2 قاشق چای‌خوری 

تخم‌مرغ: 3 عدد

شکر (نرم و دانه‌ریز): 1 پیمانه

وانیل: 1/8 قاشق چای‌خوری

کدوحلوایی (پخته و پوره‌شده): 2/3 پیمانه

کرم پنیر: طبق دستور داده‌شده

آماده سازی

  1. فر را از 15 دقيقه قبل، روي حرارت 190 درجه سانتي‌گراد تنظيم و گرم کنيد.
  2. کف قالب رولت 3929 سانتی‌متری را با کاغذ روغنی پوشانده، سپس روی آن را با اسپری روغن، کمی چرب کنید. 
  3. آرد، دارچین، نمک و بیکینگ پودر را در ظرفی مخلوط و دوبار الک کنید.
  4. زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را از یکدیگر جدا کنید.

روش تهیه

1. زرده تخم‌مرغ را همراه نیمی از شکر و وانیل در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا مخلوط غلیظ و رنگِ آن روشن شود، سپس پوره كدوحلوايي را به آن اضافه و كاملا مخلوط كنيد.

2. پره‌های همزن را کاملا شسته و با حوله کاغذی خشک کنید. سفیده‌های تخم‌مرغ را در ظرفی دیگر ریخته و با دورِ کُند همزن برقی هم بزنید تا کف کند. بقیه شکر را به‌تدریج به آن افزوده و هم بزنید تا جای پره‌های همزن روی آن باقی بماند، سپس آن را به‌آرامی و طی 2 تا 3 مرحله به مخلوط زرده افزوده و با همزن برقی هم بزنید تا مایه یکدستی به‌دست آید.

3. مخلوط آرد را به مخلوط سفیده بیافزایید و با لیسک به‌صورت دورانی هم بزنید تا مایه رولت به‌دست آید.

4. مایه آماده‌شده را داخل قالب ریخته و سطح آن را با پالت صاف کرده، سپس قالب را روی میز کار بکوبید تا حباب‌هاب داخل مایه از آن خارج شود (دقت کنید که سینی رولت را بیش از اندازه پُر نکنید، زیرا خمیر باید جا داشته ‌باشد تا پُف کند). قالب را به‌مدت 12 تا 15 دقیقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار داده تا بپزد (برای اطمینان از پخت رولت، با سر انگشت، سطح رولت را لمس کنید، اگر فاقد رطوبت بود و یا اثر انگشت روی آن باقی نماند، رولت پخته شده است؛ در غیر این‌صورت بگذارید به‌مدت 5 تا 10 دقیقه دیگر در فر بماند).

مراحل پایانی

  • پس از این مدت، قالب را از فر خارج کرده و به‌مدت 15 دقیقه روی توری سیمی قرار داده تا خنک شود. روی آن را با دستمال آشپزخانه نمناک بپوشانید تا از خشک شدن آن جلوگیری شود.
  • در این فاصله، کرم پنیر را طبق دستور داده‌شده، آماده کنید.
  • مقداری شکر روی سطح کار بپاشید و دستمال آشپزخانه را از روی رولت برداشته، رولت را با کمک توری سیمی روی شکر برگردانید.
  • با دقت کاغذ روغنی را از کیک جدا کرده و لبه‌های کیک را با چاقویی تیز مرتب کنید. با استفاده از یک حوله کاغذی که در زیر کیک قرار می‌دهید، کیک را از یک گوشه رول کنید و حدود 30 دقیقه کنار گذاشته، سپس آن را باز کرده و کرم پنیر را روی آن بمالید و سطح آن را با پالت صاف کرده، سپس رولت را در همان جهت قبلی پیچیده و به‌مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود. پس از این مدت، رولت را از یخچال خارج کرده، آن را برش بزنید و سرو کنید.


روش تهیه کرم پنیر

240 گرم پنير خامه‌اي را در ظرفي ريخته و با همزن برقي هم بزنيد تا کاملا نرم شود، سپس 6 قاشق سوپ‌خوري کره (نرم‌شده) و  1/8 قاشق چاي‌خوري وانيل شکري را به آن بيافزاييد و هم بزنيد. در آخر، يک پيمانه پودر قند (الک‌شده) به آن اضافه کرده و به همزدن ادامه داده تا مخلوط نرم و يکدستي به‌دست آید.