تعداد: 4 نفر/ آماده ‏سازی: 15 دقیقه/ پخت: 30 دقیقه / استراحت: 50 دقیقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

تخم‌مرغ: 3 عدد

وانيل: 4/1 قاشق چای‌خوری

هل سبز (پودرشده): 1 قاشق چای‌خوری

ماست: 150 گرم

روغن مايع: 200 ميلی‌ليتر

آرد نول (الک‌شده): 125 گرم

بيکينگ‌پودر: 1 قاشق چای‌خوری

نمک: 1/8 قاشق چای‌خوری

مغز گردو (پودرشده): 125 گرم

کره: به مقدار لازم

شکر (نرم و دانه‌ريز): 300 گرم

گلاب: 100 ميلي‌ليتر

زعفران (ساییده و حل شده در آب): 2 قاشق سوپ‌خوری

روش تهیه

1. فر را از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی‌گراد تنظيم و گرم کنيد. در ظرفی، تخم‌مرغ، وانيل و هل را با همزن برقی هم بزنيد تا زرده و سفيده تخم‌مرغ کاملاً با يکديگر مخلوط شده و تغييررنگ دهد، سپس ماست را به‌همراه روغن مايع به آن اضافه کرده و مجدداً هم بزنيد.

2. در ظرفی ديگر، آرد، بيکينگ‌پودر و نمک را مخلوط و الک کنيد، سپس آن را به مواد بالا افزوده و مجدداً با همزن برقی، هم بزنيد تا مايه يکدستی حاصل شود. پودر گردو را به آن اضافه و مخلوط کنيد.

3. داخل قالب مربع‌شکل به ابعاد 20×20 سانتی‌متری را با مقداري کره چرب کرده، مايه خاگينه را در آن بريزيد و سطح آن را با پالت صاف کنيد، سپس آن را به‌مدت 30 دقيقه در طبقه وسط فر گرم‌شده قرار دهيد تا کاملاً بپزد. پس از پخت، آن را از فر خارج کرده و به‌مدت 30 دقيقه در دمای محيط قرار دهيد تا کاملاً خنک شود.

4. در اين فاصله، شکر را در قابلمه‌ای حاوی 150 ميلي‌ليتر آب ريخته و روي حرارت زياد قرار دهيد تا جوش آيد و با همان حرارت به‌مدت 5 دقيقه بجوشد تا شکر حل شود، سپس گلاب و زعفران را به آن بيفزاييد. قابلمه را از روی حرارت برداشته و به‌مدت 10 دقيقه در دماي محيط قرار دهيد تا ولرم شود.

5. پس از اين مدت، شربت را روی خاگينه بريزيد و بگذاريد به‌مدت 10 دقيقه بماند تا شربت به‌خورد خاگينه برود. پس از اين مدت، خاگينه گردو را برش داده، در ظرف موردنظر بچينيد و سرو کنيد.

نکته

دقت کنيد هنگام افزودن شربتِ ولرم به خاگينه، خاگينه بايد کاملاً سرد باشد.

پیشنهاد

در صورت تمايل، می‌توانيد خاگينه گردو را در تابه‌ای حاوی روغن داغ نيز تهيه کنيد؛ بدين‌ترتيب که پس از افزودن مايه خاگينه در تابه، حرارت را ملايم کنيد تا خاگينه به‌آرامی بپزد و پف‌دار و پوک شود، سپس آن را برگردانيد تا طرف ديگر آن نيز بپزد.