زمان آماده سازی: 30 دقیقه/ سطح: متوسط

وسایل مورد نیاز: چنگال/ قلم‌موی مخصوص آشپزی/ شعله پخش‌كن/ چاقوی سرآشپز/ آبكش/ ظرف گود/ قاشق

مواد لازم:

بادنجان قلمی (باپوست)- 4 عدد ( 440 گرم)

سیر (کوبیده‌شده) - 5 حبه (25 گرم)

شكر – 1 قاشق سوپ‌خوری (13 گرم)

نعناع (پاک و خردشده) - 50 گرم

ماست چکیده – 400 گرم  

نمک - به مقدار لازم

روغن مايع – به مقدار لازم

روش تهیه:

1. روی سطح بادنجان‌­ها را با چنگال سوراخ کنید و به کمک قلم ­موی مخصوص ­آشپزی مقداری آن­ها را چرب کنید سپس روي شعله‌پخش­کن يا روی حرارت ملایم، آن‌ها را كبابی كنيد. پس از این مرحله، آن‌ها را داخل كيسه نايلونی قرار دهيد تا بخار كنند. پس از بخاركردن، بادنجان‌ها را از كيسه خارج كرده، پوستِ سوخته آن‌ها را به‌راحتی جدا كنيد. كلاهك بادنجان‌ها را جدا کرده و آن‌ها را به‌صورت ریز، خرد كنيد.

2. بادنجان، سیر، شکر و نعناع را با ماست مخلوط کنید سپس به آن نمک بیافزایید و در ظرف مورد نظر سرو کنید.


آشپزی به روایت سانازسانیا

  • سوراخ کردنِ بادنجان با چنگال، باعث می­‌شود تا عطر کبابی پوستِ بادنجان، کاملاً به داخلِ آن نفوذ کند.
  • چرب کردنِ پوست بادنجان نیز باعث می­شود، زمانی­که بادنجان­ها را کباب می­کنید، پوستِ آن نسوزد بلکه کباب شود.
  • از افزودنِ فلفل به بادنجان پرهیز کنید، زیرا فلفل باعث ایجاد طعم نامطلوب و تشدید تندی و تیزی در بادنجان می ­شود. با حذف کردنِ فلفل و اضافه کردنِ شکر، می­توانید بادنجانی شیرین و لذیذ تهیه کنید.

بورانی بادنجان در فر

این دستور مانند بورانی بادنجان تهیه می‌شود، با اين تفاوت كه پس از چرب كردنِ بادنجان‌ها، آن‌ها را روي سينی فر بچينيد و به‌مدت 30 تا 35 دقيقه در طبقه وسط فری كه از 15 دقيقه قبل، روی حرارت 175 درجه سانتی‌گراد گرم كرده‌ايد، قرار دهيد تا مغزپخت و كبابي شوند.

بورانی پیاز

این دستور مانند بورانی بادنجان تهیه می‌شود، با این تفاوت که به ­جای بادنجان، یک عدد پیاز قرمز (نگینی­ خرد‌شده)، 20 گرم گشنیز تازه (پاک و خردشده) و کمی نمک و دانه فلفل سیاه (كوبيده‌شده) را با ماست چکیده مخلوط و سرو کنید.

بورانی کدو سبز

3 عدد کدوسبز (پوست‌گرفته و حلقه‌‌ای خردشده) را در تابه‌ای حاوی روغنِ داغ، تفت دهید سپس روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغنِ اضافی آن گرفته شود. در ظرفی، کدوسبز، 600 گرم ماست چکیده، 2 حبه سیر (کوبیده ­شده) و به‌ مقدار لازم نمک و دانه فلفل سیاه (كوبيده‌شده) را کاملاً با یکدیگر مخلوط و سرو کنید.

بورانی لبو

در ظرفی، 400 گرم ماست چکیده، یک عدد لبو (رنده‌شده)، یک حبه سیر (کوبیده‌شده) و مقداری نمک و دانه فلفل سیاه (كوبيده‌شده) را کاملاً با یکدیگر مخلوط و سرو کنید.     

بورانی گشنیز

در ظرفی، 60 گرم گشنیز (پاک و خردشده)، یک عدد فلفل سبز کبابی (ریز خردشده)، 2 عدد ساقه پیازچه (ریز خردشده)، 50 گرم مغز گردو (خردشده)، 400 گرم ماست چکیده و به ‌مقدار لازم نمک و دانه فلفل سیاه (كوبيده‌شده) را کاملاً با یکدیگر مخلوط و سرو کنید.

بورانی اسفناج

در تابه‌ای حاوی روغنِ داغ، 250 گرم اسفناج جوان (شسته و خردشده) را تفت دهید تا آبِ آن کاملاً کشیده شود. در ظرفی، اسفناج، 400 گرم ماست چکیده، 2 عدد ساقه کرفس (نگینی خردشده)، 100 گرم مغز گردو (خردشده)، 3 حبه سیر (کوبیده‌شده) و مقداری نمک و دانه فلفل سیاه (كوبيده‌شده) را کاملاً با یکدیگر مخلوط و سرو کنید.

بورانی گل‌کلم

در ظرفي، 300 گرم گل‌كلم (بلانچ و ريز خردشده)، 80 گرم كنسرو نخودفرنگی (بدون آب)، 400 گرم ماست چكيده، 30 گرم گشنيز (پاک و خردشده)، مقداری نمك، يک قاشق چای‌خوری زيره سبز (پودرشده) و يك قاشق چای‌خوری فلفل قرمز (پودرشده) را كاملاً با يكديگر مخلوط و سرو كنيد.