تعداد: 4 نفر/ آماده‌سازی: 20 دقيقه/ استراحت: 20 دقيقه/ سطح: متوسط

مواد لازم

میگو (پاک‌شده): 800 گرم 

سس فلفل قرمز: 1 قاشق سوپ‌خوری

روغن زیتون: 2 قاشق سوپ‌خوری  

نمک: به مقدار لازم 

اسپاگتی: 400 گرم 

آرد سوخاری: 1/2 پیمانه 

روغن مایع (مخصوص سرخ‌کردن): به مقدار لازم 

پیازچه (پاک و خردشده): 4 ساقه 

گشنیز (پاک و خردشده): 10 گرم

آب لیموترش تازه: 1/4 پیمانه

روش تهیه

1. ميگوها را همراه سس فلفل قرمز، روغن زيتون و مقداری نمک در ظرفی ريخته و زيرو رو كنيد، سپس روی ظرف را با سلفون بپوشانيد و به‌مدت 20 ساعت در يخچال قرار دهيد تا مزه‌دار شوند. پس از اين مدت، آن را از يخچال خارج كنيد.

2. اسپاگتی را در قابلمه‌ای جادار، با دیواره بلند، حاوی آبِ جوش بریزید (مقدار آب حداقل 600 ميلی‌ليتر، برای هر 100 گرم پاستای خشك). به ازای هر 4 لیتر آب، یک قاشق سوپ‌خوری نمک به آن بيافزاييد تا به‌مدت 8 تا 10 دقيقه، روی حرارت زياد بجوشد و مغزپخت شود، اما دندان‌گير باشد (دقت داشته باشید در این مرحله، آب از جوش نیافتد). در مدت زمان پختِ پاستا، 2 تا 3 بار آن را هم بزنيد تا از به هم چسبيدنِ آن‌ها جلوگيری شود، سپس آبكش كنيد.

3. آرد سوخاری را در تابه‌ای حاوی مقداری روغن مايع، روی حرات ملايم تفت دهيد، سپس آن را از تابه خارج كرده و كنار بگذاريد.

4. ميگوی مزه‌دارشده را در همان تابه تفت دهيد تا تغييررنگ دهد (در صورت نياز، مي‌توانيد مقداري روغن مايع به تابه بيافزاييد)، سپس آرد سوخاری تفت‌داده‌شده را همراه پيازچه، گشنيز و آب ليموترش تازه به تابه بيافزاييد و تفت دهيد.

5. تابه را کمی با فاصله از حرارتِ گاز نگه دارید و بلافاصله اسپاگتی را با سس مخلوط کنید. اسپاگتی با میگو را در ظرف مورد نظر ریخته و سرو کنید.   

پیشنهاد

در صورت تمایل، می‌توانید 4 عدد ژامبون مرغ (خردشده) را در تابه‌ای حاوی روغن زیتون تفت دهید و در آخر به تابه حاوی میگو بيافزايید.